• کانی کربن طبس

معرفی شرکت

شرکت کانی کربن طبس در سال 1394 توسط سهامدارانی با بیش از 30 سال تجربه معدنی و صنعتی و بهره‌گیری از دانش فنی کارشناسان متخصص در فعالیت‌های معدنی‌، تحت نظر مدیریت یکپارچه و سیستماتیک تاسیس و فعالیت خود را آغاز نموده است.

هدف از تاسیس شرکت، بهره‌گیری از روش‌های نوین مهندسی، عملیات اکتشاف، استخراج و فرآوری معادن زغال‌سنگ در ایران است.

سرمایه گذاری فنی–مهندسی در امور اکتشاف و استخراج در معادن روباز زغال‌سنگ و تاسیس کارخانه فرآوری اهم فعالیت‌های شرکت است.

معدن زغال سنگ حرارتی چاه رخنه طبس، با وسعتی حدود 10.6 کیلومتر مربع در جنوب غرب شهرستان طبس و در 65 کیلومتری جاده طبس–یزد قرار گرفته است. در این معدن پس از اکتشافات سیتماتیک مغزه‌گیری، چاه‌ پیمایی، ترانشه‌ها ذخیره بیش از 30 میلیون تن زغال‌سنگ اکتشاف گردیده است.

مصرف سالانه زغال‌سنگ در جهان حدود 8 میلیارد تن است که طی چهار دهه گذشته رشد چشمگیری داشته است. زغال‌سنگ در تولید فولاد و سیمان و تولید برق نقش مهمی دارد.

تاریخچه

شرکت کانی کربن طبس با شناسه ملی 14005146604 در تاریخ 22/05/1394 طی شماره 1171 به صورت شرکت سهامی خاص در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری طبس به ثبت رسیده است و متعاقباً از تاریخ 05/02/1395 شروع به بهره برداری نموده است. مرکز اصلی شرکت در استان خراسان جنوبی، شهر طبس،بلوار امام خمینی، امام خمینی 17، کوچه عظیمی زاده پلاک 164 و آدرس معدن کیلومتر 65 جاده طبس به یزد،سمت راست معدن زغال سنگ چاه رخنه واقع است.

مسئولیت اجتماعی و زیست محیطی :

توسعه پایدار همسو با بهبود عملکرد و کاهش آثار مخرب زیست محیطی، کاهش مصرف انرژی

  • بهبود و ارتقای سطح ایمنی کارکنان
  • بازدید دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از شرکت جهت جذب کارآمور فنی و مهندسی        
  • تقویت و ترویج مشارکت کارکنان در راستای افزایش بهره‌وری و اثربخشی آن­ها
  • رعایت استانداردهای زیست محیطی به منظور آلاینده‌ها و عدم ورود به لیست صنایع آلاینده

گزارش اقدامات انجام شده در خصوص مسئولیت های اجتماعی

این شرکت با عنایت به رعایت مسئولیت های اجتماعی و موارد زیست محیطی، اقدام به بررسی و تهیه گزارش عملکرد زیست محیطی و همچنین پیش‌بینی روند آتی آن به جهت پوشش همه جانبه موارد مربوطه نموده است. در مقابل ریسک مسائل زیست محیطی، برنامه‌ریزی مدون با تشکیل کمیته محیط‌زیست و استقرار واحد محیط‌زیست و عقد قرارداد با آزمایشگاه بیرونی و اندازه‌گیری آلاینده‌ها صورت پذیرفته است. هم اکنون دستاورد مهم شرکت در زمینه محیط زیست این است که با توجه به رعایت استانداردهای زیست محیطی، شرکت مشمول صنایع آلاینده نمی‌باشد. شرکت در اهداف بلند مدت و کوتاه مدت صیانت از محیط زیست و رعایت ایمنی را سرلوحه خویش قرار داده است. همچنین شرکت اقدام به اتخاذ سیاست تفکیک ضایعات در مبداء نموده و ساماندهی انبارش آنها را آغاز کرده و در طی سال مالی مورد گزارش اقدام به خرید و کاشت درخت برگ پهن در اطراف معدن نموده است.         

افزایش سطح رفاهی، بهداشتی و آموزشی کارکنان

شرکت جهت حذف تلفات نیروی انسانی از کارگران ماهر و با تجارب کاری بالا بهره می‌برد و مسئولین فنی و بهداشتی در معدن همواره اقدام به بررسی کامل تجهیزات و عملکرد کارکنان می‌نماید تا مواجه با هرگونه خطر احتمالی ناشی از خطای سهوی یا ایرادات فنی تجهیزات را به حداقل برساند. شرکت به منظور افزایش انگیزه کارکنان، ارتقا بهره‌وری،گرامیداشت مناسبت های ملی و مذهبی و ارائه تسهیلات یکسان به کارکنان شرکت دستورالعمل تخصیص مزایای غیرنقدی به تصویب هیأت‌مدیره رسانیده است که در سال 1402 به هر نفر از  پرسنل مبلغ 80،000،000 ریال سبد کالا به مناسبت های مختلف طی سال عرضه کرده است.

شرکت در سال 1402 اقدام به برگزاری جشن به مناسبت عید سعید غدیرخم  با حضورخانواده کارکنان نموده است.

تماس با ما

تلفن: 05632832850

دفتر مرکزی: 02140227265

فکس: 02126231375

آدرس شرکت: جاده طبس-یزد، شرکت کانی کربن طبس

کانی کربن طبس

پیشگام در سازمانی کارآمد در عرصه تولید و عرضه زغال سنگ حرارتی همگام با صنایع تولید روی، فروآلیاژ، کک، تصفیه آب و غیره